1 Eylül, 2014

Drama Sahnesi / Klasik

Yunan-Türk Gençlik Orkestrası (GTYO) her iki ülkeden de gelen ve yaşları 18 ile 28 arasında değişen genç müzisyenlerden oluşan 6 yıllık geçmişe sahip topluluk. Yunan-Türk Gençlik Orkestrası fikri, müziksever Leni Konialidis’in bir müzik topluluğu içinde çalmanın insan ilişkilerinde uyum ve arkadaşlık yarattığı inancından filizlendi. Yunan-Türk Gençlik Orkestrası da müziğin evrensel dilini paylaşarak bu fikrin gerçekleşmesini sağladı.

GTYO’nun geniş repertuvarının arasında Stravinsky’den Ateş Kuşu Suiti, Beethoven’den 7. Senfoni, Franz Schubert’den “Bitmemiş Senfoni,” Dvorak’tan 9. Senfoni, Mozart’tan Figaro’nun Düğünü’nün Overtürü, Smetana’dan “La Moldau”, Skalkottas’dan Yunan Danslarından Seçmeler, Erkin’den Türk Dansları ve diğer eserler yer alıyor. Yunan adası Chios (Sakız Adası) ve Türkiye’de Seferihisar’ı içeren 2013 turnesinde, orkestrayı Şef Cem Mansur yönetti.

Bu anlamlı proje yeni sezonda, 1 Eylül 2014’te İstanbul’da Zorlu Center PSM Drama Sahnesi’nde izleyicilerin karşısına çıkacak.

“Mozart’la Bir Akşam”

Şef: Cem Mansur
Solist: Pavlos Serassis, klarnet

W. A. Mozart (1756-1791)

2 Dans
Klarnet Konçertosu
40. Senfoni

– See more at: http://www.zorlucenterpsm.com/tr/yunan-turk-genclik-orkestrasi#sthash.Ddkj00Pe.dpuf